Strona główna

Przedszkole Samorządowe

Szkoła Podstawowa

Publiczne Gimnazjum

Kontakt

 


 

HISTORIA DYREKCJA DOKUMENTY BIBLIOTEKA ŚWIETLICA
 

WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W DOBRZYNIEWIE DUŻYM

 

AKTUALNOŚCI - SZKOŁA PODSTAWOWA

 

24 kwietnia o godzinie 10.00 odbędzie się w naszej szkole spotkanie podsumowujące projekt "Jeż - swój zwierz". Zapraszamy wszystkich uczniów kl. I-VI z wychowawcami.

 


 

DZIEŃ ZDROWIA

17 kwietnia odbył się w naszej szkole turniej wiedzy o zdrowiu. Imprezę zorganizowano z okazji obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami konkursu byli uczniowie  klas I - III ze szkoły w Dobrzyniewie Dużym. Obecnością swoją zaszczyciły nas też dzieci ze szkół w Pogorzałkach i Chrabołach wraz z wychowawczyniami. W części konkursowej trzyosobowi przedstawiciele klas odpowiadali na pytania, bądź wykonywali zadania o tematyce zdrowotnej. Organizatorzy przygotowali również dodatkowe zadania dla naszych gości. Turniej wiedzy był urozmaicony występami tanecznymi uczniów. Zwycięzcami konkursu   zostali uczniowie klasy III. Miejsce II zajęły klasy II a i II b, miejsce III przypadło klasie I. Dodatkowo komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego pod hasłem "W zdrowym ciele, zdrowy duch", którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Wystawę prac można nadal obejrzeć na korytarzu ostatniego piętra naszej szkoły.


 

WIOSENNA PRZERWA ŚWIĄTECZNA - od 2 do 7 kwietnia 2015 roku

 


 

SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY

Sprawdzian odbędzie się 1 kwietnia 2015 roku. Jest to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole podstawowej.

 


 

DRZWI OTWARTE DLA WSZYSTKICH

W dniu 27 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się lekcje otwarte dla koleżanek i kolegów z sąsiednich szkół podstawowych. Zajęcia matematyki, historii, religii, plastyki i muzyki otworzyły swe podwoje i uczniowie z otwartymi rękoma przyjęli gości, może nieco zagubionych w pierwszych chwilach przebywania na terenie naszej placówki, ale później już  zadowolonych, uśmiechniętych i pełnych otuchy. Śpiew, warsztaty plastyczne, powtórzenie wiadomości i umiejętności historycznych, zadania matematyczne połączyły w dążeniu do celu wszystkich uczniów. Mamy nadzieję, że wyniesiona z naszej szkoły i wiedza, i atmosfera, i być może nowe znajomości, które się nawiązały, spowodują, iż będziemy częściej przyjmować rówieśników z zaprzyjaźnionych szkół.

 


 

LEKCJE OTWARTE -  Ogłoszenie

 


 

WITAMY WIOSNĘ

20 marca uczniowie klas I-III postanowili wyjątkowo powitać wiosnę. Na początek wszyscy oglądali wspaniałe przedstawienie przygotowane przez klasę III pod kierunkiem wychowawczyni - pani Ewy Mikuckiej. Dwie uczennice przebrane za wróżki w wielkim garze "wyczarowały" dla nas czwartą porę roku, na którą tak długo czekaliśmy. Następnie z Marzanną - słomianą kukłą symbolizującą zimę i wiosennymi kwiatami z bibuły, wyruszyliśmy na powitalny spacer ulicami Dobrzyniewa Dużego. Dzień ten zakończyliśmy spaleniem Marzanny. Witaj wiosno!:-)

 


 

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK - WYNIKI W SP

W dniach 7 lutego - 6 marca 2015 roku nasza szkoła brała udział w "Ogólnopolskich Wyborach Książek", które miały na celu poznanie i upowszechnienie faktycznych zainteresowań czytelniczych uczniów. Wśród uczniów klas I-III największą popularnością cieszyły się książki: "Oto jest Kasia", "Baśnie" Andersena oraz "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". Uczniowie klas IV-VI wybrali "Akademię Pana Kleksa", "Koszmarnego Karolka" i "Dzienniczek cwaniaczka. Więcej informacji w krótkim sprawozdaniu, a zdjęcia w galerii. Sprawozdanie

 


 

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 11-13 marca odbywały sie w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem "NIE(NORMALNA) ŚWIĘTOŚĆ". Mieliśmy możliwość uczestniczenia w wielu ciekawych spotkaniach, w modlitwach oraz Mszy Św. na zakończenie każdego dnia. Braliśmy też udział w konkursach: plastycznym, o Wielkim Poście oraz o św. Stanisławie Kostka oraz bł. Karolinie Kózkównie. Nie zabrakło też zabawy, wszystkim bardzo przypadł do gustu Bal Wszystkich Świętych. Dziękujemy organizatorom: ks. Łukaszowi oraz paniom katechetkom Marii Grzegorczyk i Agnieszce Bagińskiej za zorganizowanie tych wspaniałych dni, które przybliżały nas do świętości. Galeria

 


 

POKAZ RYCERSKI

27 lutego gościliśmy w naszej szkole rycerzy. Mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądały stroje i zwyczaje rycerskie w dawnych czasach. Niektórzy z nas czynnie uczestniczyli w pokazie prezentując stroje i ucząc się trudnej sztuki rycerskiej. Na zakończenie wszyscy przymierzaliśmy części zbroi, podnosiliśmy miecze i dziwiliśmy się, jakie to wszystko ciężkie... Galeria

 


 

DOKARMIAMY PTAKI!

Uczniowie należący do Koła Przyrodniczego już w listopadzie pomyśleli o zimowych potrzebach ptaków – naszych skrzydlatych sąsiadów. W celu zapewnienia im pokarmu, tak potrzebnego w trudnych miesiącach zimowych, zorganizowali zbiórkę ptasiego pożywienia. Domowe spichrze niektórych z nas uszczupliły się o ziarna zbóż, słonecznika i innych ptasich specjałów. Ponadto w pracowni przyrodniczej uczniowie ustawili specjalnie przygotowane puszki, do których chętni wrzucali symboliczne „grosze” na jedzenie dla ptaków. Dzięki tym działaniom na zapleczu pracowni zgromadziły się całkiem pokaźne zapasy karmy, a od początku grudnia trwa akcja zimowego dokarmiania ptaków. Systematycznie, do karmników ustawionych wokół szkoły dokładamy zgromadzone zapasy. Opisana akcja cieszy się wielką popularnością wśród ptaków, które jak tylko potrafią odwdzięczają się nam swoim śpiewem i umożliwiają nam obserwację z bliska swoich zachowań.


 

 

"GÓRALU, CZY CI NIE ŻAL..."

Temu góralowi na pewno nie żal było przybyć do naszej szkoły na spotkanie z pierwszakami w dniu 23 stycznia. Wspaniale opowiadał o górach, góralach, ich zwyczajach, tradycjach i muzyce. Pan Marcin Żarnecki - prawdziwy góral, muzyk, malarz - zachwycił najmłodszych uczniów szkoły podstawowej swoją wiedzą, strojem i umiejętnościami gry na wielu instrumentach ludowych. Klasy drugie postanowiły również zaprosić pana Marcina na swoje zajęcia. Przybył tuż p feriach 11 lutego i uatrakcyjnił swoją obecnością temat "Zimowa stolica Polski".

Galeria


 

BAL NOWOROCZNY 2015

21 stycznia odbył się w naszej szkole pierwszy w tym roku bal karnawałowy dla uczniów. Przed południem bawiły się dzieci z klas I-III, a po południu uczniowie klas IV-VI. Imprezę poprowadził jedyny w swoim rodzaju DJ pan Bartłomiej Zawadzki przy współpracy wychowawców. Na wstępie imprezy dla młodszych dzieci wystąpiła klasa pierwsza, która zaprezentowała przedstawienie o Nowym Roku, przygotowane pod kierunkiem pani Janiny Kozakiewicz. Uczniowie mogli też brać udział w wielu konkursach z nagrodami, a na zakończenie spotkali się ze Św. Mikołajem, który przywiózł pełne worki wspaniałych prezentów. To był bardzo udany bal! Dziękujemy!

Galeria


 

GÓRA GROSZA

12 stycznia 2015 roku podsumowaliśmy XV edycję ogólnopolskiej akcji Góra Grosza, w ramach której uczniowie klas I - VI z wielkim zaangażowaniem zbierali "grosiki", aby pomóc dzieciom z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce. Zebraliśmy ponad 487 zł. Najlepszymi "zbieraczami" okazali się (podobnie jak w ubiegłym roku) najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej! Jeden grosz znaczy niewiele, ale wspólnie można uzbierać ogromną GÓRĘ monet! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję.

Galeria


 

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE

19 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyli pracownicy placówki, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, wszyscy byli odświętnie ubrani, składali sobie życzenia wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku. Uroczystość rozpoczęliśmy przepięknym  przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez uczniów klas II - VI, pod kierunkiem pań: Marii Grzegorczyk i Beaty Petelskiej. Występy uczniów, słowa wypowiedziane przez panią dyrektor oraz przedstawicieli nauczycieli, rodziców i gości wprowadziły nas w jedyny w swoim rodzaju i magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Galeria


 

IV GMINNY TURNIEJ GIER I ZABAW "OLIMPIJKA"

16 grudnia odbył się 14 już Turniej Gier i Zabaw "Olimpijka". W zawodach sportowych wzięły udział sześcioosobowe zespoły z klas I-III ze szkół w Fastach, Pogorzałkach, Nowym Aleksandrowie, Obrubnikach i Dobrzyniewie Dużym. W klasyfikacji ogólnej bezkonkurencyjnym zwycięzcą turnieju okazała się Szkoła Podstawowa w Fastach. Nasza szkoła zajęła zaszczytne II miejsce, a w kategorii klas trzecich zwycięzcą okazali sie również nasi uczniowie. Serdecznie wszystkim nagrodzonym gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą zabawę! :-)

Galeria


 

KLASY DRUGIE Z WIZYTĄ W CENTRUM IM. ZAMENHOFA

Dnia 5 grudnia klasy II a i II b odwiedziły Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Dzieci zwiedziły wystawę multimedialną poświeconą twórcy języka esperanto pt. "Białystok młodego Zamenhofa". Następnie uczestniczyły w warsztatach plastyczno-teatralnych pod ciekawą nazwą "Spektakleto kun Ludoviko".  Na pamiątkę pobytu w Centrum uczniowie otrzymali samodzielnie wykonane pacynki.

Zdjęcia w galerii...

 


 

ANDRZEJKI

27 listopada odbyły się w naszej szkole andrzejki dla klas I-III. Imprezę rozpoczęły klasy IIa i IIb, które przygotowały pod kierunkiem p. M. Bibik i p. A. Laskowskiej krótki występ pod hasłem "Andrzejkowe wróżby i czary". Następnie wszyscy uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej, w trakcie której nie zabrakło także wróżb. Wybrani uczniowie z klasy III  przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Jako magicy, czarodzieje, cyganki przepowiadali nam przyszłość. Oczywiście wszystko odbywało się z przymrużeniem oka;-). Dziękujemy także rodzicom za pyszny poczęstunek i obecność w tym radosnym dla nas dniu.

 


 

TEATR NARWAL  W NASZEJ SZKOLE

21 listopada 2014 roku, uczniowie klas IV-VI byli uczestnikami spektaklu interaktywnego pt.: „Niebezpieczne zabawy” w wykonaniu aktorów z białostockiego Teatru NARWAL. Poprzez dramę widzowie mogli zaobserwować 3 scenki, w których wystąpiła przemoc fizyczna lub psychiczna. Uczniowie podejmowali próby reżyserowania konstruktywnych rozwiązań, a następnie wcielali się w rolę aktorów. Oj działo się… Były emocje, różne zdania, a w konsekwencji tylko jedno rozwiązanie. Po każdej scence dramowej miała miejsce dyskusja, podczas której uczniowie przypomnieli sobie, iż przemoc  i bierność jest oznaką tchórzostwa, a obrona krzywdzonych, wyśmiewanych, zastraszanych i  przestrzeganie reguł to oznaka bohaterstwa. Zatem trzymamy kciuki za naszych uczniów!

 


 

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM

26 listopada uczniowie klas I-III oraz wszystkie grupy przedszkolne, uczestniczyli w trzech spotkaniach z policjantami. Sierżant sztabowy Pani Izabela Awruk oraz młodszy aspirant Magdalena Dudzińska przypomniały dzieciom o rodzajach przejść dla pieszych, zasadach uczestnictwa w ruchu drogowym, w tym niezbędnym wyposażeniu roweru oraz konieczności noszenia odblasków. Dzieci wspólnie z gośćmi przypomniały zasady bezpieczeństwa w szkole i klasie. Uczniowie klas I-III na zakończenie spotkania otrzymali odblaski.

 


 

JESIENNY KONCERT

14 listopada uczestniczyliśmy w niezwykłym koncercie pt. "Mimozami jesień się zaczyna" w wykonaniu naszych starszych kolegów z gimnazjum. Wspaniałe pieśni oraz tańce przygotowane zostały w ramach realizowanego w szkole projektu, a opiekunkami tego wydarzenia były panie: E. Walenciej i B. Petelska. Dziękujemy za wspaniały pokaz oraz chwile wzruszenia...

 


 

REALIZUJEMY PROJEKT "DOBRY START W DOBRZYNIEWIE DUŻYM"

Od 8 listopada 2014 roku w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu "Dobry start w Dobrzyniewie Dużym"! Spotkanie integracyjne rozpoczęło się wspólnym ogniskiem, zabawami, a następnie uczniowie uczestniczyli w pierwszych spotkaniach zajęciowych, na których otrzymali informację o planowanych działaniach. Wszyscy mieli możliwość zapoznania się i wspólnej zabawy.

 


 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU DZIAŁA...

W tym roku szkolnym  powstał Szkolny Klub Wolontariatu. Jego uczestnikami są uczniowie klas IV-VI, opiekunem jest pedagog szkolny, p. Ewelina Grzegorczyk. Wolontariusze (11 osób) uczestniczyli w projekcie "Klub Wolontariusza" dofinansowanym ze środków Programu Podlaskiego Kuratora Oświaty "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", w ramach którego zdobyli podstawową wiedze na temat wolontariatu, współpracy w grupie, tworzenia projektów i własnych inicjatyw. W połowie października wolontariusze zorganizowali także zbiórkę produktów na rzecz Białostockiego Schroniska dla Zwierząt. Samodzielnie wykonali 2 plakaty i pudełko na zbierane produkty. W sobotę, 8 listopada uczniowie dostarczyli do Schroniska zebrane materiały. Koce, żywność i zabawki zostały przekazane zwierzakom. Podczas godzinnego spotkania z pracownikiem schroniska uczniowie uzyskali informacje na temat pracy wolontariusza. Poznali jego zakres obowiązków, zobaczyli schronisko i mieli możliwość zabawy z psem. Wszyscy wolontariusze dotarli na miejsce dzięki własnej organizacji, porozumieniu, a przede wszystkim uprzejmości wybranych rodziców. Już niedługo następna akcja!

 


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodzimy niezwykle ważne dla Polski Święto Niepodległości. W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się w piątek 7 listopada. Wszyscy ubrani w galowe stroje z niecierpliwością czekaliśmy na niezwykły występ przygotowany przez uczniów klasy V b. Mieliśmy okazję oglądać bardzo ciekawe i pouczające przedstawienie, nawiązujące  do czasów, gdy nasz kraj pozostawał pod zaborem trzech państw: Austrii, Prus i Rosji. Apel przygotowany przez naszych kolegów, wprowadził nas w nastrój  uroczystych obchodów narodowego święta.

 


 

NA ZAJĘCIACH JUDO

Dnia 7 listopada klasa II a z naszej szkoły uczestniczyła w zajęciach judo. Dzieciom bardzo podobały się ćwiczenia na macie zaproponowane przez prowadzącego pana W. Rybołowicza - trenera UKS "Okami" w Dobrzyniewie Dużym. Dziękujemy za zaproszenie!

 


 

IGRZYSKA W TENISIE STOŁOWYM

W dniach 4 i 5 listopada 2014 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dobrzyniewie Dużym odbyły się igrzyska grupy południowej w drużynowym tenisie stołowym chłopców i dziewcząt.

Dziewczęta ze szkoły podstawowej zajęły III miejsce, chłopcy – miejsce II. Gratulujemy!


 

LISTOPADOWE ŚWIĘTA

Listopadowe święta - Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny - zachęcają nas do zadumy nad naszym życiem. Jest to okres, kiedy szczególnie wspominamy też naszych bliskich zmarłych. Porządkujemy ich groby, ozdabiamy kwiatami i zapalamy znicze. Są jednak także groby zapomniane, o których już nikt nie pamięta. Dlatego Samorząd Uczniowski zorganizował 23 października akcję porządkowania cmentarza zabytkowego w Dobrzyniewie Kościelnym. Brało w niej udział 12 uczniów kl. VI naszej szkoły pod opieką p. Marii Grzegorczyk i p. Urszuli Adamskiej- Pieśniak. Po zakończonej akcji udaliśmy się na ognisko przy plebanii. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten szlachetny cel.

 


 

WSPOMINAMY ŚW. JANA PAWŁA II

22 października to dzień liturgicznego wspomnienia Świętego Jana Pawła II. To wielki papież, wielki Polak, wielki człowiek. Każdego roku pragniemy w naszej szkole ukazać jego postać jako autorytet godnego, pięknego i Bożego życia. Dlatego przygotowaliśmy na korytarzu wystawkę pt. „Jan Paweł II w moich myślach”. Umieściliśmy na niej istotne informacje o jego słowach i czynach, które doprowadziły    go do świętości oraz wybrane rysunki naszych uczniów z wizerunkiem  Ojca Świętego.

 


 

ŚLUBOWANIE KLASY I

Dnia 17 października 2014 roku o godz. 10.00 w naszej szkole odbyło się Ślubowanie uczniów klasy I. Do braci szkolnej przyjęto 25 uczniów. Pani dyrektor Ewa Zawistowska osobiście dokonała uroczystego pasowania każdego pierwszoklasisty. Wcześniej jednak kandydaci na uczniów zaprezentowali krótki program artystyczny, którym udowodnili, że są gotowi podołać trudnym obowiązkom szkolnym. Na koniec dzieci wręczyły kwiaty pani dyrektor oraz swojej wychowawczyni i udały się do sali na słodki poczęstunek. Witamy młodszych kolegów w naszym gronie!

 


 

"KLUB WOLONTARIUSZA"

Program "Klub Wolontariusza" - skierowany do uczniów klas IV-VI, realizowany jest w naszej szkole dzięki dofinansowaniu Podlaskiego Kuratora Oświaty w ramach Rządowego programu na lata 2014 - 2016 "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła".

 


 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

10 października zgromadziliśmy się w hali sportowej, by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Pani dyrektor Ewa Zawistowska przywitała zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów, po czym przystąpiła do wręczenia nagród za wyniki w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom oraz innym pracownikom ZSP. Do gratulacji przyłączył się także wójt gminy - Pan Bogdan Zdanowicz. W dalszej części wystąpili uczniowie w krótkim montażu słowno-muzycznym oraz przewodnicząca Rady Rodziców i ks. proboszcz parafii w Dobrzyniewie Kościelnym, którzy złożyli wszystkim pracownikom szkoły serdeczne życzenia. Na tym uroczystość zakończono. Nauczyciele - obdarowani różami, z uśmiechem na ustach, w towarzystwie wychowanków - wrócili do swoich obowiązków.

 


 

 

SPRZĄTAMY ŚWIAT...

30 września uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie Świata". Wyposażeni w niezbędne pomoce - rękawiczki i wielkie worki:) - wyruszyliśmy ratować naszą planetę. Od samego rana zbieraliśmy papierki, plastikowe butelki i inne śmieci, które zanieczyszczały naszą najbliższą okolicę. Pamiętajmy o porządku każdego dnia, a "Świat" stanie się piękniejszy :-).

 


 

UROCZYSTOŚCI ROCZNICOWE W JAWORÓWCE

14 września 2014 r. uczniowie naszej szkoły z panem Panasewiczem uczestniczyli w uroczystych obchodach pacyfikacji wsi Jaworówka. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. Kolejnym punktem programu było wystąpienie przedstawiciela Związku Sybiraków pana prof. Maroszka, który przypomniał zebranym dramatyczne losy mieszkańców wsi - prześladowania, represje popowstaniowie, wreszcie wywózkę mieszkańców na Syberię i całkowite zniszczenie miejscowości. Krzyżem Sybiraków odznaczono sołtysa wsi Jaworówka. Całą uroczystość uświetniły pokazy grupy rekonstrukcyjnej rozpoczęte wystrzałem z armaty, pokazy strojów z epoki oraz walki na szable.

 


 

KLASA VI NA SPOTKANIU Z POLICJANTEM

Zobacz

 


 

WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2014/2015

1 września 2014 r. o godzinie 8.15 uroczyście powitaliśmy nowy rok szkolny. Spotkanie prowadziła pani dyrektor Ewa Zawistowska. Po części oficjalnej udaliśmy się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami. Życzymy uczniom sukcesów w nauce, a kadrze pedagogicznej zadowolenia z tegorocznej pracy.

 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014

 

Najlepsi uczniowie klas I-VI w roku szkolnym 2013/2014

 


 

Żegnamy szkołę

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 odbyło się w piątek 27 czerwca o godzinie 9.15. Pani dyrektor Ewa Zawistowska wręczyła nagrody książkowe wszystkim uczniom klasy I, którzy dzielnie wypełniali nowe obowiązki szkolne oraz najlepszym uczniom z klas II - VI i laureatom konkursów przedmiotowych. Klasa VI na pożegnanie przygotowała zabawną część artystyczną, dotyczącą sześcioletniej edukacji w szkole podstawowej. Na zakończenie wszystkie klasy udały się na ostatnie w bieżącym roku szkolnym  spotkanie z wychowawcami.

 


 

Zapraszamy na kiermasz używanych podręczników - od poniedziałku 23 czerwca.

 


 

Dzień Dziecka

2 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Dziecka. Uroczystość rozpoczęliśmy na sportowo. Chętnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w mini maratonie i sprawdzić swoje możliwości w zakresie biegania. Najlepsi w każdej kategorii wiekowej otrzymali medale. Później odbywały się imprezy w budynku szkoły. Były tańce, konkursy z nagrodami, występy oraz stoiska ze zdrową żywnością. Dzieci otrzymały także słodki poczęstunek - lody:)!

 


 

Dzień Matki

26 maja obchodzimy jedno z najpiękniejszych świąt w roku - Dzień Matki. Uczniowie klasy Ia i Ib zaprosili więc swoje ukochane mamy do szkoły właśnie w tym dniu, by wspólnie spędzić czas, pobawić się, pośmiać się i zaprezentować wcześniej przygotowany program artystyczny. W podobny sposób święto to obchodziły dzieci z klasy II i III, ale 27 maja. Wszystkim mamom życzymy radości, zdrowia, cierpliwości i pociechy ze swoich dzieci.:)

 Drodzy Rodzice!
23 maja (piątek) zapraszam na spotkanie ze specjalistą ds. uzależnień p. Elżbietą Powichrowską (pracownikiem ETAP-u) w  Białymstoku na prelekcję i ewentualne i indywidualne konsultacje pt. "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez dzieci i młodzież".
Jest to możliwość skorzystania bezpłatnie ze specjalistycznej porady, szczególnie przez okresem wakacyjnym tak ryzykownym dla dzieci i młodzieży. Zachęcam do uczestnictwa,
pedagog szkolny - Ewelina Romańczuk.

 


 

Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dnia 8 kwietnia w odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Imprezę zorganizowały panie: A. Laskowska i M. Bibik z okazji obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami konkursu byli uczniowie  klas I - III. Tematyka przygotowanych wierszy dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia.  W konkursie brało udział 12 uczestników. Zwycięzcami zostali: Agata Howhannisyan i Patrycja Wierciszewska (miejsce I) oraz Lena Ignatowska, Brygida Pajołek (miejsce II), Martyna Pułtorak (miejsce III). Jury, dokonując oceny występów, brało pod uwagę dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi, a pozostali uczestnicy drobnymi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


 

Spotkanie "Między nami kobietkami"

7 kwietnia 2014 roku uczennice klasy V i VI uczestniczyły w godzinnym spotkaniu edukacyjnym pt.”Między nami kobietkami”. Lekcja prowadzona była przez Prelegentkę Działu Profilaktyki i Edukacji Procter & Gamble. Podczas zajęć dziewczęta uzupełniły swoją wiedzę z zakresu fizjologii dojrzewania i higieny osobistej. Na zakończenie spotkania otrzymały pakiety edukacyjne.

 


 

Klasy pierwsze w jednostce OSP w Dobrzyniewie Dużym

Dnia 3 kwietnia 2014 r. pierwszaki z naszej szkoły odwiedziły Ochotniczą Straż Pożarną w Dobrzyniewie Dużym. Dzieci miały okazję obejrzeć samochód ratowniczo- gaśniczy o wdzięcznym imieniu Florek:). Jednostkę OSP w naszej miejscowości mogliśmy zwiedzić dzięki uprzejmości państwa Radziszewskich, którzy opowiedzieli o swojej trudnej pracy w straży oraz pokazali podstawowe wyposażenie wozu strażackiego i każdego strażaka. Uczniowie byli zachwyceni wizytą oraz nowym "znajomym" - Florkiem:).

 


 

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 26-28 marca 2014 r. odbyły się w ZSP w Dobrzyniewie Dużym  Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem „Mam Talent”. Organizatorami skupienia byli ks. Łukasz Kisielewski oraz katecheci naszej placówki. Sprawozdanie...

 


 

Witamy wiosnę

21 marca klasy I-III postanowiły przywitać długo oczekiwaną porę roku. Dzieci z marzanną oraz zwiastunami wiosny (gaikiem, kwiatami i baziami) wspólnie wyruszyły na spacer ulicami Dobrzyniewa Dużego, by w końcu wrócić na teren szkoły, gdzie uroczyście pożegnały zimę. Symbolicznemu spaleniu marzanny towarzyszyły okrzyki radości oraz wiosenne piosenki.

 


 

Uroczyste obchody 52 rocznicy śmierci patrona szkoły - Władysława Broniewskiego

27 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno-muzyczny poświęcony patronowi naszej szkoły. mieli okazje przypomnieć życiorys W. Broniewskiego oraz fragmenty jego twórczości. Najbardziej podobały się wiersze skierowane do dzieci i nastrojowe piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem p. Beaty Petelskiej. 

Z tej samej okazji przeprowadzono konkurs plastyczny pt. "Władysław Broniewski dla dzieci". Cieszył  sie on dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Więcej na stronie o patronie...

 


 

Spotkanie uczniów z pracownikami KRUS w Białymstoku

19 lutego 2014 roku uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami KRUS.  Uczniowie obejrzeli film edukacyjny pt. „Rodzina Porażków” o konieczności zachowania bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku w pracach na gospodarstwie. Film przeplatany był dyskusją i komentarzami. W ciekawy sposób zostały przestawione treści bardzo istotne, o czym świadczyło zainteresowanie i zaangażowanie uczniów.

W każdej klasie zostało przeprowadzone 45 minutowe spotkanie (łącznie 4 prelekcje). Łącznie w zajęciach uczestniczyło 82 uczniów. Podczas lekcji z klasą IV A zagościła Telewizja Białystok. Uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się przed kamerą.

Uczniowie zostali także poinformowani o możliwości uczestnictwa w IV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu!”.

 


 

Walentynki w naszej szkole

14 lutego - popularne Walentynki, zwane też Dniem Zakochanych - w naszej szkole obchodziliśmy w sposób wyjątkowy (czytaj: tradycyjny:->). Dominujący kolor - czerwony. Na twarzach uczniów i nauczycieli - błogi uśmiech... Porządek dnia - lekcje, życzenia, lekcje, poczta walentynkowa, lekcje, czekoladki i lizaki w kształcie serduszek, lekcje, zumba...

Życzymy wszystkim zakochanym szczęścia i miłości, a wszystkim pozostałym moc przyjaźni i wiele radości!:-)


Wycieczka do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej

Dnia 28 stycznia 2014 r. Koło Przyrodnicze naszej szkoły wybrało się na wycieczkę do Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu.

Na początku Pani Jolanta Ryś – nasza przewodniczka – przedstawiła nam puszczę zimą korzystając z prezentacji multimedialnej. W czasie jej trwania zadawała nam pytania dotyczące rozwijającej się przyrody i żyjących tam zwierząt. Wcześniej ogłosiła, ze 10 najaktywniejszych dzieci dostanie nagrody w postaci notatnika przyrodniczego. Kiedy prezentacja się zakończyła Pani Jola urządziła nam zabawę w postaci przyrodniczego koła fortuny. Odpowiadaliśmy na pytania zadane przez przewodniczkę. W nagrodę za poprawną odpowiedź dostawaliśmy ciekawe upominki. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie muzeum PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ. Na koniec cały nasz wyjazd i pracę koła w pierwszym semestrze podsumowaliśmy ogniskiem i sesją zdjęciową, na której uwieczniliśmy nasz pobyt w PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ.

Ten wyjazd bardzo nam się podobał, nigdy go nie zapomnimy i mamy nadzieje, że wkrótce uda nam się pojechać w równie interesujące i piękne miejsce jak to. :D

Uczestnicy wycieczki


 

Ferie zimowe rozpoczęte!

27 stycznia rozpoczynamy dwutygodniowy zimowy wypoczynek. Pamiętajmy o bezpiecznym i zdrowym spędzaniu wolnego czasu. Zachęcamy też do zapoznania się z przestrogami i zaleceniami na ferie, zamieszczonymi na stronie głównej zespołu.

Plan zajęć w czasie ferii zimowych

 


 

Przypominamy...

Już wkrótce odbędzie się w naszej szkole kolejne spotkanie ze specjalistami pracującym z dziećmi i młodzieżą w ramach "Szkoły dla rodziców". Pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Terapii i Readaptacji Etap w Białymstoku przeprowadzą dla Państwa prelekcję pt. "Jak zapobiegać zachowaniom ryzykownym dzieci młodzieży?" Serdecznie zapraszamy już w marcu 2014 roku. O dokładnym terminie spotkania poinformujemy Państwa osobiście.

 


 

Bal karnawałowy 2014

23 stycznia odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I-III. Prowadzące - wychowawczynie klas młodszych - przygotowały dzieciom wiele ciekawych zabaw ruchowo-tanecznych oraz konkursów. Na początku imprezy klasy: III, Ia i Ib zaprezentowały krótkie inscenizacje noworoczne. Pod koniec balu wystąpiła klasa II, która wyrecytowała wiersz o Św. Mikołaju oraz zaśpiewała piosenkę, którą usłyszał sam Święty;) i przybył, by wręczyć wszystkim grzecznym dzieciom wspaniałe prezenty!:)

Tego samego dnia, w godzinach 14.00-16.00, uczniowie klas IV-VI bawili się na szkolnej dyskotece. Samorząd Uczniowski oraz p. B. Zawadzki postarali się, by zabawa dla starszych uczniów naszej szkoły była nadzwyczajna;).

 


 

Wigilia w naszej szkole

20 grudnia 2013 r. - w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną - odbyły się w naszej szkole spotkania opłatkowe, w których uczestniczyli pracownicy placówki oraz uczniowie. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, wszyscy byli odświętnie ubrani, składali sobie życzenia wesołych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia i pomyślności w Nowym Roku - 2014.

Na zakończenie oglądaliśmy wspaniałe przedstawienie jasełkowe, przygotowane przez naszych kolegów, pod kierunkiem pań: Marii Grzegorczyk i Beaty Petelskiej.

Życzymy udanego wypoczynku i przypominamy, że do szkoły wracamy 7 stycznia 2014 roku.

 


 

XIII Gminny Turniej Gier i Zabaw "Olimpijka 2013"

Tegoroczna „Olimpijka” odbyła się 11 grudnia. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-III z ZSP w Fastach, ZSP w Dobrzyniewie Dużym, SP w Obrubnikach, SP w Pogorzałkach oraz ZSP w Nowym Aleksandrowie.  W klasyfikacji szkół I miejsce zajęła kolejny już raz szkoła z Fast. Nad przebiegiem turnieju czuwała powołana przez organizatorów komisja. Sprawozdanie

 


 

Góra Grosza 2013

Na przełomie listopada i grudnia 2013 roku trwała XIV już edycja ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. My również dołączyliśmy do tej zbiórki pieniędzy. Uczniowie klas I - VI z wielkim zaangażowaniem wrzucali grosiki do pojemników, aby pomóc dzieciom z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce. Zebraliśmy 316 zł 51 gr. Niezaprzeczalnym "rekordzistą" okazała się klasa Ia, która zebrała ponad 112 zł! Jeden grosz znaczy niewiele, ale wspólnie można uzbierać ogromną GÓRĘ monet! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję.

 


 

Niezapomniane Mikołajki

6 grudnia tradycyjnie odbyły się w naszej szkole mikołajki. Każdy czekał na nie z niecierpliwością, ponieważ w tym dniu pojawiło się w szkole mnóstwo uczniów, mających  na głowach czerwone czapki Mikołaja. Na każdego z nich czekała niespodzianka – zdrowy upominek – pomarańcza i dzień bez prac kontrolnych oraz ustnych odpowiedzi.

Kolejną niespodzianką był zaproszony do naszej placówki gość – pan Andrzej, pracownik Fundacji „Dzieci Niczyje” z Warszawy,  który opowiadał o tym, jak uchronić się przed niebezpieczeństwami płynącymi ze strony współczesnej technologii – komputerów. Wszyscy wzięli udział w dyskusji dotyczącej zabezpieczenia sieci, cyberprzemocy, kontaktów przez Internet, posługiwania się portalami społecznościowymi. Po południu na ten sam temat  odbyła się rozmowa z rodzicami naszych uczniów.

 


 

Andrzejki w klasach I-III

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w dniu 28 listopada w zabawie andrzejkowej. Na początku dzieci obejrzały występ klasy III, która przybliżyła wszystkim krótką historię obchodzenia dawnych "jędrzejek" oraz zaprezentowała  kilka tradycyjnych wróżb. Następnie pani J. Kozakiewicz zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy tanecznej, przerywanej wróżbami. Wszyscy bawili się wyśmienicie, chętnie poznawali swoją przyszłość, traktując wszystko z przymrużeniem oka:).

 


 

Spotkanie z misjonarzem

25 i 26 listopada odbyły się katechezy misyjne dla uczniów SP. Przeprowadzone zostały przez misjonarza ks. Marka Pasiuka, pracującego w Afryce, autora książki "Afrykańska mozaika". Dostojny gość przedstawił dzieciom, jak żyją, czym się zajmują i jakie są realia życia ludzi z innego kontynentu. Mogliśmy obejrzeć slajdy, a nawet krótki film przedstawiający obrzędy mszy św., zwyczaje i tradycje. Dzieci oglądały eksponaty oraz przymierzały stroje  afrykańskie - męskie i damskie. Było to spotkanie pełne wrażeń.

M. Grzegorczyk


 

11 listopada - Święto Niepodległości

11 listopada obchodzimy narodowe Święto Niepodległości. W naszej szkole uroczystość z tej okazji odbyła się trzy dni wcześniej. Wszyscy ubrani w galowe stroje z niecierpliwością czekaliśmy na niezwykły występ przygotowany przez uczniów gimnazjum. Mieliśmy okazję oglądać bardzo ciekawe i pouczające przedstawienie, nawiązujące  do wczesnych lat dwudziestolecia międzywojennego.

Apel przygotowany przez starszych kolegów z pewnością wprowadził nas w nastrój  uroczystych obchodów narodowego święta.


 

Ślubowanie pierwszoklasistów
23 października  odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych.  Po części artystycznej dzieci złożyły przyrzeczenie, zostały oficjalnie pasowane na uczniów SP w Dobrzyniewie Dużym przez panią dyrektor Ewę Zawistowską oraz otrzymały pamiątkowe dyplomy. W dalszej części wystąpili przedstawiciele Szkolnego Samorządu, którzy powitali młodszych kolegów w swoim gronie i zaoferowali swoją przyjaźń i pomoc koleżeńską. Głos zabrała także pani dyrektor oraz pani A. Bagińska - przedstawicielka rodziców. Następnie pierwszoklasiści wręczyli  kwiaty swoim wychowawczyniom i pani dyrektor. Na koniec wszyscy rozeszli się do sal na słodki poczęstunek. Witamy młodszych kolegów w naszym gronie!

 


 

Wspomnienie Jana Pawła II

22 października to dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II. Pragnąc uczcić wielkiego papieża i wielkiego Polaka Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. M. Grzegorczyk wykonał wystawę szkolną na korytarzu, ukazującą postać Ojca Świętego. Zawierała ona kalendarium Jego życia, wypowiedzi papieża o dzieciach, o młodzieży i ojczyźnie, ilustracje, plakaty, zdjęcia, ukazujące Jego wizerunek, książki, albumy, czy dokumenty (np. encykliki). Wszystkie materiały zostały zgromadzone przez uczniów naszej szkoły i zaprezentowane na tej wystawie. Podczas jej otwarcia mogliśmy obejrzeć montaż słowno-muzyczny o Janie Pawle II zaprezentowany przez zaproszonych gości z zaprzyjaźnionej szkoły z Nowego Aleksandrowa - uczniów kl. VI pod kierunkiem pani A. Bagińskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy swym wkładem uświetnili ten dzień.

M. Grzegorczyk


 

Dzień Edukacji Narodowej

11 października zgromadziliśmy się w hali sportowej, by podziękować wszystkim pracownikom naszej szkoły za ich trudną pracę. Na początku pani dyrektor E. Zawistowska przywitała zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów, przybliżyła w kilku słowach historię Dnia Edukacji Narodowej. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za wyniki w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycielom oraz innym pracownikom ZSP. Głos zabrała także przewodnicząca Rady Rodziców - p. Głowacka, składając wszystkim serdeczne życzenia wielu sukcesów i wytrwałości. Na zakończenie uczniowie wystąpili w specjalnie przygotowanym  montażu słowno – muzycznym oraz wręczyli kwiaty.


 

Nasi uczniowie pamiętają o zmarłych...

10 października grupa 17 uczniów z kl. VI uczestniczyła - pod opieką pani M. Grzegorczyk - w specjalnie zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski wyjeździe na cmentarz w Dobrzyniewie Kościelnym. Uczniowie porządkowali opustoszałe groby zmarłych w zabytkowej części cmentarza. W taki sposób dzieci postanowiły wyrazić swoją pamięć o zmarłych. Po zakończonej akcji uczniowie zostali zaproszeni na ognisko z kiełbaskami, które przygotował ksiądz proboszcz przy budynku plebanii. Następnie, w miłej atmosferze, wszyscy udali się do swoich domów.

Zachęcamy do włączenia się do tej pięknej akcji, zwłaszcza tuż przed zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych i Świętem Zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy odeszli także w modlitwie. Zapalmy symboliczny znicz również na grobach zapomnianych, których nikt już nie odwiedza...

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 2 września o godzinie 8.15.    Pani dyrektor Ewa Zawistowska przywitała wszystkich zebranych oraz zapoznała wszystkich z planem organizacyjnym placówki na rok szkolny 2013/2014. W dalszej części miało miejsce ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po uroczystości uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Życzymy uczniom sukcesów w nauce, a kadrze pedagogicznej zadowolenia z tegorocznej pracy.

 


 

 

 

 

 

 

Archiwum - rok szkolny 2012/2013

 

Archiwum - rok szkolny 2011/2012


Archiwum - rok szkolny 2010/2011

Archiwum - rok szkolny 2009/2010

Archiwum - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

projekt: Szablonownia