Strona główna

Przedszkole Samorządowe

Szkoła Podstawowa

Publiczne Gimnazjum

Kontakt

 


 

HISTORIA DYREKCJA DOKUMENTY BIBLIOTEKA ŚWIETLICA
 

WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO W DOBRZYNIEWIE DUŻYM

 

AKTUALNOŚCI / PATRON / UCZNIOWIE I NAUCZYCIELE / KALENDARZ SZKOLNY / JAK PRACUJEMY / GALERIA

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013 - 28 CZERWCA O GODZ. 8.15

ŻYCZYMY BEZPIECZNYCH I RADOSNYCH WAKACJI! DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU... :-)

 


 

Piknik Rodzinny 2013

9 czerwca odbył się tradycyjnie już kolejny PIKNIK RODZINNY! Wśród atrakcji znalazły się m.in.: stoiska kulinarne, pokaz Judo, występy artystyczne naszych uczniów, loteria charytatywna, występy zaproszonych zespołów muzycznych. Pomimo złej aury impreza zakończyła się sukcesem. Goście przybyli i konsumowali pyszności przygotowane przez rodziców naszych uczniów. Humory wszystkim dopisywały, maskotka Jagiellonii bawiła, a mokry po deszczu - dmuchany plac zabaw dla dzieci - przyciągał małych amatorów przygód. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować tegoroczny Piknik Rodzinny!

 


 

Świętujemy Dzień Matki

26 maja obchodziliśmy wszyscy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klas I-III zaprosili swoich rodziców do szkoły, aby mogli obejrzeć ich zmagania w trakcie zajęć otwartych zorganizowanych w klasie IIIb w poniedziałek - 27.05, w klasie II - we wtorek - 28.05 i w klasie IIIa - w środę - 28.05. Tematem przewodnim była oczywiście "Mama". Uczniowie przygotowali też małe niespodzianki: wiersze, piosenki, laurki, kwiaty. Wszystkim Mamom, a także Tatusiom życzymy z okazji ich święta zdrowia, szczęścia i pomyślności.

 


 

Podsumowanie III Gminnego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego

Od połowy marca dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniowie klas I-VI ze szkół gminnych mogli wziąć udział w konkursie pod hasłem "Wiosna w Gminie Dobrzyniewo Duże - czas wolny dzieci i młodzieży". 23 maja 2013 roku komisja konkursowa dokonała oceny 66 prac, które wpłynęły do organizatora do dnia 17 maja i nagrodziła 14 laureatów. Prace wykonane przez zwycięzców oraz pozostałych uczestników konkursu będzie można obejrzeć w świetlicy ZSP w Dobrzyniewie Dużym do dnia 16 czerwca lub w naszej galerii internetowej. Zapraszamy! galeria   sprawozdanie

 

 


 

Trzecioklasiści piszą test

21 maja uczniowie klasy IIIa i IIIb brali udział w Ogólnopolskim Badaniu Umiejętności Trzecioklasistów. Dzieci pisały test sprawdzający umiejętności z edukacji polonistycznej i matematycznej. Wszyscy trzymaliśmy za nich kciuki:).

 


 

Konkurs ortograficzny

Dnia 9 maja 2013 roku w ZSP Szkole Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym odbył się finał IX Gminnego Konkursu  Ortograficznego klas III przygotowany przez panią Janinę Kozakiewicz. Laureaci etapu szkolnego pisali dyktando pt. ,,Mój pierwszy konkurs” przygotowane przez panią Jadwigę Czyżewską, metodyka CEN w Białymstoku. Przed konkursem powołano komisję w składzie:  Kozakiewicz Janina, Szmygiel  Anna, Jabłąka Tamara. Laureatami konkursu zostali: Trocki Adam – SP w Chrabołach, Bruszewska Julia – SP w Dobrzyniewie Dużym, Adamska Sylwia – SP w Dobrzyniewie Dużym. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 


 

Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest popularyzacja ekologii oraz uświadomienie ludziom zagrożeń związanych m.in. z rozwojem przemysłu, postępującą urbanizacją. Uczniowie naszej szkoły także biorą udział w akcjach tego typu. Najmłodsi uczniowie juz w piątek 19 kwietnia oglądali spektakl pt.: "Planeta Samozdrowie", zaś uczniowie klas I-VI specjalnie przygotowane pod kierunkiem p. Beaty Petelskiej i zaprezentowane w dniu 24 kwietnia przedstawienie, przybliżające wszystkim tematykę związaną z ochroną środowiska. Młodzi ekolodzy z naszej szkoły mogą także przystąpić do XIII już edycji konkursu na zbiórkę surowców wtórnych, gromadząc puszki, plastikowe butelki, itp. Ostatnim punktem tegorocznych obchodów Dnia Ziemi będzie Sprzątanie Świata, które planujemy przeprowadzić juz na początku maja. Wszystkim młodym ekologom dziękujemy za dbanie o naszą MATKĘ ZIEMIĘ!

 


 

Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dnia 9 kwietnia w odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Imprezę zorganizowały panie: A. Laskowska i M. Bibik z okazji obchodzonego 7 kwietnia Światowego Dnia Zdrowia. Uczestnikami konkursu byli uczniowie  klas I - III. Tematyka przygotowanych wierszy dotyczyła szeroko rozumianego zdrowia.  W konkursie brało udział 11 uczestników. Zwycięzcami zostali: Paweł Łuniewski, Mateusz Kamieński, Aneta Radziszewska i Patrycja Znosko. Jury, dokonując oceny występów, brało pod uwagę dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie, interpretację utworu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami książkowymi, a pozostali uczestnicy drobnymi upominkami. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 


 

Sprawdzian szóstoklasisty

4 kwietnia uczniowie klasy VI a oraz VI b przystąpili do sprawdzianu szóstoklasisty. Nad przebiegiem sprawdzianu czuwała czteroosobowa komisja, której pracą kierowała przewodnicząca - p. M. Choncer. Nerwy w tym dniu udzieliły się wszystkim, jednak sprawdzian przebiegał bez zakłóceń. Wszyscy ukończyli go zgodnie z regulaminem, ale na wyniki musimy trochę poczekać. Trzymamy kciuki!

 


 

Witamy wiosnę

21 marca klasy I-III wspólnie postanowiły przywitać długo oczekiwaną wiosnę. Na początku klasa II zaprezentowała krótkie przedstawienie o żuczku. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas brali udział w konkursie wiedzy przyrodniczej, przygotowanym przez panią J. Kozakiewicz. Dzieci odgadywały zagadki, odpowiadały na pytania, poszukiwały zakończeń do znanych przysłów i powiedzeń, związanych z porą wiosenną. Następnie wszyscy udaliśmy się na krótki spacer z marzanną, zakończony spaleniem szmacianej kukły. W taki sposób pożegnaliśmy srogą zimę i zaprosiliśmy do naszej miejscowości nową porę roku - WIOSNĘ!


Rekolekcje w naszej szkole

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przeżywaliśmy w dniach 7 - 9 marca. Odbywały się one pod hasłem: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus”. Każdy dzień rozpoczynaliśmy wspólną modlitwą oraz pantomimą, przygotowaną przez naszych kolegów. Kolejnym punktem było oglądanie filmów religijnych (we czwartek) oraz niezwykłe spotkanie z księdzem Rafałem Koptasem  i jego przyjaciółmi ze wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym (w piątek), którzy we wspólnym śpiewie i tańcu głosili Ewangelię. Każdy dzień kończyliśmy Mszą Św., odprawianą w tym roku w hali sportowej. Tam też uczniowie mogli skorzystać ze spowiedzi, wyciszyć się i zaśpiewać wcześniej opracowane piosenki.

Dziękujemy organizatorom za wspaniałe doznania i możliwość wspólnego przeżywania tegorocznych rekolekcji w budynku naszej szkoły.

 


 

Ferie zimowe

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczęły się 21 stycznia i trwały do 3 lutego. Uczniowie klas I-VI mogli skorzystać z zajęć przygotowanych w szkole już w pierwszym tygodniu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, plastycznych, w konkursach oraz obowiązkowych zabawach na śniegu. Wśród propozycji znalazły się też ciekawe gry dydaktyczne oraz możliwość skorzystania z pracowni komputerowej. Humory wszystkim dopisywały, a czas płynął szybko i co najważniejsze - bezpiecznie! /zdjęcia w galerii/

 


 

 

Koło "Katecheza na scenie" na V Gminnym Przeglądzie Jasełkowym

20 stycznia 2013r. (niedziela) nasza szkoła brała udział w V Gminnym Przeglądzie Jasełkowym pod patronatem Wójta Gminy Dobrzyniewo Duże w Nowym Aleksandrowie. W programie była prezentacja Jasełek w wykonaniu  uczniów z poszczególnych szkół naszej gminy, wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Przeglądu oraz słodki poczęstunek. Naszą szkołę reprezentowali uczestnicy koła „Katecheza na scenie”, którzy  pod kierunkiem p. Marii Grzegorczyk wystawili Jasełka pt. „Cud narodzenia”. Uczniom towarzyszył chórek szkolny, który upiększył występ swoim śpiewem. Przedstawienie młodych artystów podobało się i zostało nagrodzone dużymi brawami przez publiczność.

 


 

Choinka 2013r.

17 stycznia uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w choince noworocznej, która rozpoczęła się o godzinie 9 występem klasy III b. Nasi koledzy przygotowali pod kierunkiem pani Anny Laskowskiej wspaniałe przedstawienie pt. "Kopciuszek" . Obejrzały je dzieci z grupy 4-5- latków, uczniowie klas I-III oraz przybyli rodzice. Następnie odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, który obdarował wszystkich upominkami. W dalszej części Jury (złożone z rodziców i nauczycieli) wybrało króla i królową balu, a zostali nimi Ewelina Wysocka z klasy III b oraz Mateusz Sokólski z klasy II. W dalszej części dzieci udały się na słodki poczęstunek, po którym dołączyły do klas IV-VI, bawiących się pod kierunkiem niezwykłego DJ - pana Bartłomieja Zawadzkiego. Oprócz tańców w rytmie największych przebojów, organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji (występ grupy tanecznej, konkursy, słodkości). Wszyscy bawili się wyśmienicie!

 


 

Góra grosza 2012

Na przełomie listopada i grudnia 2012 roku trwała XIII edycja akcji Góra Grosza pod patronatem honorowym  Minister Krystyny Szumilas. My również dołączyliśmy do tej zbiórki pieniędzy. Uczniowie klas I - VI z wielkim zaangażowaniem wrzucali grosiki do pojemników, aby pomóc dzieciom z domów dziecka i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych w Polsce. Zebraliśmy 395 zł 49 gr! Niezaprzeczalnym "rekordzistą" okazała się klasa V, która zebrała ponad 104 zł! Jeden grosz znaczy niewiele, ale wspólnie można uzbierać ogromną GÓRĘ monet! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w tegoroczną akcję.

 


 

Spotkanie opłatkowe

Dnia 21 grudnia odbyło się w naszej szkole  spotkanie opłatkowe dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Rozpoczęliśmy dzieleniem się opłatkiem uczniów poszczególnych klas ze swoimi wychowawcami. Następnie wszyscy zebraliśmy się na hali sportowej, aby wspólnie kolędować i obejrzeć jasełka pt. "Cud narodzenia", przygotowane przez uczestników koła "Katecheza na scenie" oraz chórku szkolnego pod kierunkiem p. Marii Grzegorczyk i p. Beaty Petelskiej. Usłyszeliśmy również świąteczne życzenia z ust pani dyrektor Ewy Wyszyńskiej, księdza Łukasza, pana wójta Bogdana Zdanowicza oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Agnieszki Łuniewskiej. Po części artystycznej uczniowie udali się do domów, a dorośli na spotkanie opłatkowe i słodki poczęstunek w sali rytmicznej.

 


 

XII Gminny Turniej Gier i Zabaw "Olimpijka 2012"

Tegoroczna „Olimpijka” odbyła się 14 grudnia. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-III z ZSP w Fastach, ZSP w Dobrzyniewie Dużym, SP w Obrubnikach i SP w Pogorzałkach.  W klasyfikacji szkół I miejsce zajęła SP z Fast - 55 pkt., II miejsce SP z Obrubnik – 52 pkt., III miejsce SP z Dobrzyniewa Dużego – 49 pkt., IV miejsce SP z Pogorzałk – 41pkt. Nad przebiegiem „Olimpijki” czuwała komisja w składzie: Janina Kozakiewicz, Anna Walendziuk i Karolina Roszkowska.

 


 

Teatralny Plac zabaw Jana Dormana

13 grudnia gościli w naszej szkole aktorzy prezentujący spektakl inspirowany realizacjami Jana Domana, wybitnego reżysera i pedagoga teatru. Istotą tego typu przedstawień jest żywioł swobodnej i niczym nieskrępowanej zabawy. Trójka aktorów w improwizowanych scenach pokazuje tematy związane z dziecięcymi marzeniami, sensem wywoływania konfliktów.

Przedstawienie obejrzały dzieci z grupy 5- i 6-latków oraz uczniowie klas I-III. Wszystkim bardzo się podobało to nowe, niespotykane spotkanie z teatrem.

 


 

Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole urodziny Mikołaja. Z tej okazji przyjechali do nas muzycy Filharmonii Podlaskiej ze specjalną audycją świąteczną. Dużym zaskoczeniem było dla wszystkich niespodziewane przybycie wspaniałego gościa – Świętego Mikołaja. Tym razem Mikołaj przybył w przebraniu … biskupa! Chwilkę z nami porozmawiał, zaśpiewał kolędę, rozdał drobne prezenty i … musiał uciekać. A gdzie? Któż to może wiedzieć…? Może obdarowywać podarunkami inne grzeczne dzieci???:)

 


 

Andrzejki w klasach I-III

Tegoroczną zabawę andrzejkową rozpoczęliśmy występem klasy III a, która w przedstawieniu "Niech światło rozjaśni nocny mrok..." przybliżyła nam krótką historię obchodzenia andrzejek, dawnych "jędrzejek" oraz zaprezentowała  kilka tradycyjnych wróżb. Następnie pani A. Laskowska, z pomocą pięknych asystentek z klasy III b, zaprosiła nas do wspólnej zabawy tanecznej, przerywanej wróżbami w wydaniu nowoczesnym. Wszyscy bawili się wyśmienicie, chętnie poznawali swoją przyszłość, traktując wszystko z przymrużeniem oka:).

 


 

Niezwykłe spotkanie z psami

26 października odwiedził naszą szkołę pan Krzysztof Ziemniewicz - treser i instruktor szkolenia psów. Przybył ze swoim pupilem, wspaniałym owczarkiem niemieckim oraz z zaprzyjaźnionymi hodowcami psów. W spotkaniu uczestniczyły sześciolatki oraz uczniowie klas I-III. Dzieci z uwagą i dużym zainteresowaniem słuchały słów instruktora oraz podziwiały umiejętności czterech wyszkolonych psów. Poznały też zasady bezpiecznego zachowania się podczas kontaktu z obcym zwierzęciem.

 


 

Wspominamy błogosławionego Jana Pawła II

22 października kościół katolicki obchodzi wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły - uczestnicy koła "Katecheza na scenie" - pod kierunkiem pani Marii Grzegorczyk zaprezentowali montaż słowno-muzyczny o papieżu. W formie wiersza przeplatanego piosenkami ukazali biografię Ojca Świętego, jednocześnie  obrazując ją prezentacją multimedialną. Dzieci w ciszy i skupieniu wysłuchały lekcji o Wielkim Papieżu, Wielkim Polaku, którego warto wspominać i poznawać jego naukę opartą na Ewangelii Chrystusowej.

 


 

Ślubowanie klasy I
 
19 października  odbyła się uroczystość ślubowania najmłodszych uczniów szkoły podstawowej. Dzieci, przygotowane przez wychowawczynię - p. Ewę Mikucką, zaprezentowały krótką część artystyczną. Następnie złożyły uroczyste przyrzeczenie i zostały pasowane na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły przez panią dyrektor Ewę Wyszyńską. Były też pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek. Witamy pierwszoklasistów w naszym gronie!

 


 

Spotkanie z pisarką

18 października uczniowie klasy V, VI a i VI b uczestniczyli w specjalnym spotkaniu autorskim z panią Beata Ostrowicką, pisarką, autorką powieści dla dzieci i młodzieży. Spotkanie odbyło się w ZSP w Nowym Aleksandrowie. Dla mniej wtajemniczonych, ale zainteresowanych twórczością pani Beaty, podajemy adres jej strony domowej: http://www.ostrowicka.art.pl/autorka/ . Zachęcamy do lektury!

 


 

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim pracownikom placówek oświatowych życzymy wielu sukcesów, wytrwałości oraz zadowolenia z pracy!
 

Tak było...

 


 

Spotkanie w Jaworówce

W niedzielne popołudnie - 9 września  - przedstawiciele naszej szkoły brali udział  w  dorocznym spotkaniu w Jaworówce, upamiętniającym wywózkę mieszkańców tej miejscowości na Sybir. Na uroczystość przybyli: przedstawiciele Związku Sybiraków, Klubu Inteligencji Katolickiej, Harcerzy, Władze Gminy Dobrzyniewo Duże, poczty sztandarowe m.in. Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie, tutejsi  mieszkańcy oraz sąsiednich miejscowości. Uroczystość rozpoczęła akademia patriotyczna przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrzyniewie Dużym pod kierunkiem p. Marii Grzegorczyk. Następnie została odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Jaworówki, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.  Nabożeństwo to swoim śpiewem upiększyła schola parafialna pod kierunkiem p. Agnieszki Andrzejewskiej. Po Eucharystii odbył się słodki poczęstunek oraz ognisko z kiełbaskami.

 


 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 3 września o godzinie 8.15.    Pani wicedyrektor Ewa Zawistowska przywitała wszystkich zebranych i życzyła uczniom owocnego nowego roku szkolnego. Następnie przedstawiła nowych nauczycieli oraz zapoznała wszystkich z planem organizacyjnym placówki na rok szkolny 2012/2013. W dalszej części odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum. Po uroczystości wszyscy uczniowie przeszli do sal lekcyjnych, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Tym samym rok szkolny 2012/2013 uznany został za rozpoczęty!
Życzymy wszystkim sukcesów, wysokich wyników oraz zadowolenia z nauki.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwum - rok szkolny 2011/2012


Archiwum - rok szkolny 2010/2011

Archiwum - rok szkolny 2009/2010

Archiwum - rok szkolny 2008/2009

 

 

 

 

 

 

projekt: Szablonownia